Sunday, April 11, 2010

Kyoto keisripalee

Ühel päris palaval aprillkuu pühapäeval oli meil plaan minna Kyotosse jäätist sööma. Mitte et mujal jäätist poleks, aga seal on üks tore jäätise restoran, mille menüüs on ka hiiglaslik Big Crazy Parfait-nimeline jäätis. Üksi seda ma vast ei jõuaks korraga ära süüa, aga viie inimese jaoks on see täiesti piisav.

Enne veel kui me jõudsime Gionshijou'sse, kus see restoran asub, otsustasime minna Kyoto keisripaleesse, mis asub Gionshijou'st mõni peatus edasi. Paar korda aastas pidi ta olema avatud ka tavainimeste jaoks, nii et otsustasime seda võimalust kasutada. Kuulsin, et sinna mineku jaoks on tavaliselt tarvis enne etteregistreerida, sest seal on pikad järjekorrad.


Selline müür ümbritses keisri paleed. Ümber ringi olid veel mingid müüridega piiratud hooned ja suured pargid. Kogu see ala oli päris suur, ühest servast teise kõndimine võttis kuskil pool tundi (ja tegime seda rohkem kui ühe korra, sest tagasi teel eksisime veidike ära ja kasutasime müüre teejuhina).


Sissekäik oli kuskil palee külje peal, päris peasissekäigust kedagi sisse ei lastudki. Meie jõudsime sinna peale kella 3 ja kuskil 4 ajal pidi see sulguma, nii et meil vedas taaskord. Sellest hoolimata oli inimesi väga palju, nii kohalikke kui välismaa turiste. Ja siis meie, vahetusõpilased. :P


Kuskile hoonetesse loomulikult sisse ei lastud ja kõik aiad, majad jms olid mõeldud eemalt vaatamiseks ja pildistamiseks. Hoonestes paistis olevat palju seinamaale, aga neidki lähedalt vaadata ei saanud kahjuks.


Välja oli pandud ka mõned lilleseaded.


Pildil on keisri palee peahoone, seal asus ka keisri troon. Esiplaanil olev kirsipuu oli paraku tolleks päevaks juba õitsemise lõpetanud.


Vaade peahoovist.


Palee sügavuses asusid ilusad ja korrashoitud jaapani stiilis aiad.


Jaapani stiilis aiad. Ja paleed vaatama tulnud tüdrukud, kes ei tahtnud videole jääda (aga ikka jäid! :P).


Peale palee vaatamist hakkasime jalgsi Gionshijou poole minema. Kirisõite hooaeg polnud veel sugugi läbi mõnes paigas, nii et tänavad olid veel väga ilusad.


Ja mahalangenud kirsiõied on nagu lumi. :D


Meil vist kulus tund aega, et jõuda Gionshijou'sse. Selleks ajaks kui me kohale jõudsime, olime juba väsinud, aga selline tore jäätis ootas meid, nii et polnud midagi hullu! (See maksis kuskil 3500 jeeni ja oli seda igati väärt.)

Peale jäätise söömist olime veel Gionshijou's (Gionshijou kohta võiksin vist kohe eraldi postituse teha, sest seal on palju asju) ja õhtusöögiks läksime pitsat sööma. Shakey's Pizza saab 900 jeeni eest nii palju pitsat süüa, kui tahad. Jaapanis olles ostsime me ükskord ka ühest mitte-restoranist pitsat, aga see polnudki tegelikult nii hea kui need pitsad, mida me Shakey's sõime.


Õhtu poole oli ka veidi sadama hakanud ja pimeduses hakkasime tagasi ühikate poole minema. Terve päev oli ilmaga ka kuidagi vedanud, sest Kyoto kohal olid mingid kahtlased pilved, aga õnneks keisripalees olles ei sadanud.

Kyoto keisripalee pildid

No comments:

Post a Comment