Thursday, March 25, 2010

Nipponbashi cosplay üritus 20/03

Nipponbashi (tuntud ka Nihonbashi ja Denden Town'ina) on Osakas otaku kultuuri keskuseks, ehk siis teisisõnu on tegemist linna selle piirkonnaga, kuhu on koondunud anime, manga/koomiksite ja mängudega seotud poed ja asutused. Nipponbashis olen ennegi ühe korra käinud, aga seekord toimus seal cosplay üritus.(Cosplay tuleneb inglise keelest ja tähendab mõne anime/manga või mängu tegelaseks ümber-riietumist. Jaapanis on suhteliselt levinud cosplay kultuur ja tihti korraldatakse mitmel pool sellega seonduvaid üritusi, nagu oli ka see kordne Nipponbashi üritus.

Seekordse ürituse tarbeks oli cosplay paraadi jaoks Nipponbashi peatänava liiklus suletud. Külastajaid oli suht palju, kostüüme kandvat rahvast oli ka hulganisti ja inimeste põhitegevuseks oli pildistamine. Oli ülesseatud ka lava, kus cosplayerid said laulda, aga see oli pisike ja raskesti ligipääsetav. Paistis ka, et selle päeva puhuks olid poodides allahindlused, aga meie ei läinud kuskile midagi ostma.

Ilm oli sel päeval küll ilus, aga tuul oli päris tugev ning pealelõunat läks jahedamaks. Cosplay jaoks polnud see vist kõige ideaalsem päev, aga vähemalt ei sadanud vihma.

Nipponbashi


Pilte tegin see kord päris palju ja all pool on paar videot ka.

Hatsune Miku tantsimas


Samurai paraad

No comments:

Post a Comment