Sunday, December 6, 2009

Gaidaisai - lõpp

Natukese hilinemisega on siin ülejäänud muljed kooli festivalist.

Pühapäev oli viimane festivali päev ja vastupidiselt eelmistele päevadele läks ilm halvaks. Vihma tõttu olid paljud külalised sunnitud siseruumides asuvaid üritusi ja ringi külastama. Meile tähendas see suuremat publikut ja ka seda, et teest ja suupistetest jäi puudu. Meie kasutuses olev ruum nägi ette kuskil 20 inimest korraga, aga vihma ajal see number tõenäoliselt kahekordistus. Selletõttu pidime me ka sissepääsu hinna 50 jeenile langetama. Kokkuvõttes läksid meie esinemised hästi. :D Kõik olid lõpuks küll väsinud, sest kimono kandimine pole sugugi kerge, aga kui vihm välja jätta, siis läks kõik plaanipärasalt.

Järgmisel päeval käisime koto ringi inimestega karaokes. See oli väga lõbus, kõik laulsid erinevaid laule, ja enne äraminekut laulsime kõik koos Sakura Sakura't, mida me olime just eelmisel päeval ka kotol mänginud.

Praegu algavad meil lõpueksamid, sest paljud vahetusõpilased lähevad peagi tagasi oma kodumaale (sealhulgas ka enamus koto ringi liikmetest; kolm inimest, kaasaarvatud mina, jäävad edasi). Peale eksameid on meil jaanuarini puhkus, aga ma tahan jaapani keelt edasi õppida ja eksami teha, et järgmisel semestril juba edasijõudnud tasemel jätkata.

Gaidaisai pildid


(Mõned pildid on tehtud telefonikaameraga ja nende kvaliteet pole just eriti hea.)

No comments:

Post a Comment