Friday, January 1, 2010

Akemashite omedetou

Head uut aastat kõigile!

Jaapanis uue aasta ilutulestikku pole (ilutulestikud on suvel festivalide ja pidustuste ajal tavaliselt), lihtsalt veedetakse aega sugulaste ja sõpradega. Uuel aastal on kombeks käia templites palvetamas, et uus aasta hästi läheks.

Uue aasta puhul otsustasime sõpradega Kyotosse minna, sest seal on palju templeid ja üritusi. Enne templite külastamist käisime me ninja kohvikus söömas. See on üks mu lemmik restorane, mis ma siiani Jaapanis leidnud olen. 1580 yeeni eest saab süüa nii palju, kui tahad. Põhiliselt on seal magustoidud, koogid, jäätis, krepp jms, aga on ka riisi, pastat, pitsat jne. Ja ettekandjad kannavad ninja kostüüme. :D

Peale seda ekselsime natuke Kyotos ringi, sest tagasiteel pöörasime valesse tänavasse. Samal ajal hakkas ka lund sadama, see oli esimene lumi, mida ma Jaapanis näinud olen. :) Muidugi sulas see kohe ära, aga tore oli ikkagi. Aastavahetuse jaoks olid templite ümber palju müügilette üles pandud, sai osta igasugu maitsvat toitu (aga meil olid juba kõhud niigi täis), aga ka kõike alates mänguasjadest kuni suveniirideni. Kuna ilm oli jahe, siis kimono't kandvaid inimesi eriti polnud, aga mõnda sellist ikka nägime.

Enne südaööd läksime me siiski tagasi Hirakatasse, kuigi rongid pidid öö läbi käima aastavahetusel. Mina ja mu tulevane toakaaslane läksime karaokesse, kus me olime kuni kella viieni. :D Väga lõbus oli! Head uut kõigile!!

jõulud ja aastavahetus jne


Pilte ma eriti palju ei teinud, sest oli pime. Aastavehetuse piltide hulgas on ka jõulu pilte ja mõned pildid Shinsaibashi's asuvas showa-perioodi stiilis söögikohast (kus me käisime selle nädala alguses).

No comments:

Post a Comment